Ara
FORUM SAYFAMIZA HOŞ GELDİNİZ

SOSYAL KAZAN FORUM
Forum sayfamız hizmete girmiştir. Sende burada bilgi alış-verişi yapmak için ücretsiz üye olarak aramıza katılabilirsin.
Sen yoksan bir kişi eksiğiz, aramıza katılman bizleri mutlu edecektir.
Üye Olmak İçin Tıklayınız


Yeni Başlık  Cevap Yaz
İhtiyaç Kredisi Başvurumun Olumlu Sonuçlanması İçin Neler Gereklidir           (gösterim sayısı: 154)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[nullsix]
Kayıtlı Kullanıcı
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 04.08.2016
İleti Sayısı: 856
Şehir: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Konu Tarihi: 07.07.2018- 22:16
Alıntı yaparak cevapla  
İhtiyaç Kredisi Başvurumun Olumlu Sonuçlanması İçin Neler Gereklidir


İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan belli miktarlarda ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilirler. Ancak bu taleplerin olumlu sonuç alması için kredi başvurusunda bulunan kişilerin bazı noktalara dikkat etmesi gereklidir. Kredi başvurusu yapabilmek için bir işyerinde en az 6 ay çalışılması gerekmektedir. Ayrıca kişinin bütün geçmiş ödemeleri önemlidir. Var olan kredi kartlarınız ya da daha önceden aldığınız bir ihtiyaç kredinizin ödemeleri incelenir. Bu ödemelerde gecikmeler yaşandıysa ihtiyaç kredisi almanız zorlaşır. Bu sebeple ödemelerinizi düzenli yapmalısınız.

Almak istediğiniz ihtiyaç kredisi ödeme gücünüzün üstünde olmamalıdır. Bu durum bütün gelirlerinizin incelenmesi sonucu ortaya çıkacaktır. Aylık ödeyebileceğiniz miktarı doğru belirlemelisiniz. Daha önceden bir kişiye kefil olduysanız ve o ödeme sorunları yaşadıysa ve sizde bu konuda yasal takibe aldıysanız veya kendi eski ödemelerinizden dolayı yasal takip süreciniz oluştuysa kredi talebiniz reddedilecektir.

İhtiyaç kredisi başvurusu için sizin gelir durumunuzu belgeleyecek belgeler istenecektir. Bu belgeler çalışma durumunuza göre çalışanlarda emeklilerde ya da şirket sahiplerinde farklıdır. Çalışanlar için maaş bordroları emekliler için emekli maaşı aldığınız bankadaki hesap hareketleri iş yeri sahibiyseniz işyerinize ait birçok gelir ve vergi belgeleri ile başvurmak gereklidir.

İhtiyaç kredisi taleplerinizin olumlu sonuçlanması için tüm banka ödemelerinizi gecikmesiz gününde yapmaya özen gösteriniz. Ancak eğer maaşlı çalışansanız kredi notunuz çok kötü olsa dahi çalıştığınız bankadan ihtiyaç kredisine başvurmak şansınızı artırabilir. Bu gibi durumlarda bazı bankalar bir kefil aracılığı ile de kredi talebinize olumlu yanıt verebilmektedir.


Kaynak: ihtiyaç kredisi başvurusu olumlu sonuçlanması

Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.